Reportar esta app

Descripción

Facebook günümüzde 1 milyarı aşkın kullanıcısıyla sosyal siteler arasında yıldızı parlayanlar arasındadır. 2004’ te üniversite öğrencisi Mark Zuckerbeng tarafından kurulan Facebook mobil uygulamasını 2006’da telefonların akıllanmasıyla başlattı. Facebook mobil indir komutu telefon sistemlerinin fabrika ayarlarına girmeye başladı. 2006 da Facebook not ekleme ve haber kaynağı basamaklarını oluşturarak insanların daha aktif zaman geçirmelerini sağladı. Ancak ‘haber kaynağı’ uygulamasından hoşnut olmayan büyük bir kısım oluştu. Buna sebep olarak da güvenliğin sıfıra indiğini tüm üyelerin birbirini rahatlıkla görmelerini sağladığını sebep olarak sundular. Gelişen teknoloji çağında olduğumuzu kabul etmeyen eleştiren ancak eleştirdiğini kendisi de uygulayan insanların memnuniyetsizliğini Facebook üzerinde de gördük her şeyde gördüğümüz gibi…

Hayatımıza giren akıllı telefonlar, dokunmatik telefonlar veya tuşlu telefonlar hemen hepsinde sosyal ağların mobil uygulamaları getirildi. Bu uygulamalar ‘Facebook mobil indir’ ibaresiyle bir tıkla hayatımıza dokunuş yaptı. Bu uygulamaların bende çok kullanışlı ve yararlı olduğunu savunanlardanım. Ancak şu bir gerçek ki bu bizde yani Türkiye de iletişim kopukluğuna sebebiyet verdi. Aslında buna sebebiyet veren biz insanlarız ama hep başka bir şeyi suçlamak istediğimizde önümüze çıkan en somut şey Facebook gibi sosyal ağlar oluyor. İnsanlara bu konuda tavsiyem kendinizi eleştirmekle başlayın işe. Çünkü ortada olan küçük ve zararsız bir program bizim hatalarımızın kaynağı gibi gösterilmemelidir. Bu sadece acizlik olur.

Telefonumuzun, tabletimizin ya da İpadmizin model marka ve fabrika sürümüne göre Facebook uyumluluk programı geliştirmiştir. Apple kullanıcıları ‘apple store’ dan diğer bütün marka kullanıcıları ‘google play store’ dan Facebook Mobil İndir komutuyla bir tıkla cihazlarına kurmaktadırlar. Kurulan Facebook uygulamasına giriş e-posta adreslerini ve şifrelerini yazarak kendilerini hatırlatmalıdırlar. Bütün bu işlemlerin sonucunda mobil uygulamasını indirip çalıştırdığınız Facebook’ unuz 7/24 size hizmet vermektedir. En güzel tarafı sizin yönettiğiniz bir sayfanız, anı defterinizi görülmesini istediğiniz kadar insanlarla paylaşabiliyorsunuz. Hiçbir şey için bir zorunluluğa sahip değilsiniz dilediğiniz de kapatıp dilediğiniz de aktif hale getirebilirsiniz. Her iznin elinizde olduğunu bilmekte insanı rahatlatan bir durumdur. Ki Facebook mobil uygulaması çokta işinize yarardır.

Apps relacionadas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.